SailForum forum żeglarskie Strona Główna
 Regulamin   FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Zdarzenie z cumowanie w zatoce Skanał
Autor Wiadomość
~mmaacc 
Admirał
...to taki żarcik...

Wysłany: 2013-07-29, 15:21   Zdarzenie z cumowanie w zatoce Skanał

Podczas właśnie (niestety...) zakończonego urlopu na Mazurach zdarzyło mi się nocować na biwaku w tytułowej zatoce. Chodzi o pole namiotowe na końcu zatoki. Zatrzymaliśmy się tam ze znajomymi (w sumie 4 łódki) chyba 17-tego lipca.
Jak zwykle wieczorem przyjechał pan przedstawiający się jako najemca i zażądał opłaty za postój w wysokości 15 zł. Przyzwyczajeni do tego nie targowaliśmy się zbytnio, choć jeden z kolegów próbował (raczej w ramach żartu, niż licząc na oszczędności) uzyskać rabat po złotówce od jachtu... Nie udało się.. Sięgnęliśmy po portfele. Jeden z kolegów zapytał, gdzie mamy zostawić śmieci, gdyż nie widać żadnych pojemników. I tu zaczęły się schody... Pan najemca oświadczył, że śmieci mamy zabrać ze sobą, albo podniesie nam opłatę do 30 zł za łódkę! To wywołało nasze oburzenie. Zarówno fakt niezapewnienia wywozu śmieci, jak i próba "skasowania" nas na dość wygórowana stawkę. Pan próbował argumentować, że wszędzie tak już jest, że dopłaca się za śmieci, co kłóciło się z naszym doświadczeniem. Wykrzykiwał (niestety w tym momencie ton rozmowy zmienił się na gorsze...) coś o nowej ustawie, że on nie ma co zrobić z tymi śmieciami, że koszty wzrosły itp, że jak nam się nie podoba to wynocha, było również coś o naszej kulturze żeglarskiej. Potem zaczął nas straszyć leśniczym - bo wynieśliśmy bez pozwolenia z lasu drewno na ognisko... Chociaż pan od początku nie był zbyt przyjemny w obejściu, to teraz zrobiło się na prawdę nie miło... Jak na moje standardy, to była to już regularna awantura...
Stanęliśmy jednak murem na stanowisku, że najemca pola ma obowiązek zapewnić wywóz śmieci.
Niespodziewanie pan oświadczył, że dostajemy postój gratis, ale wszystkie śmieci mamy zabrać ze sobą, a on rano przyjedzie sprawdzić naszą żeglarską kulturę. Tu wskazał na kilka worków ze śmieciami lezącymi pod jedną z wiat, oskarżając nas o ich pozostawienie. Trochę zaskoczeni obrotem sprawy próbowaliśmy przekonać pana, że zapłacimy za postój (15 zł), ale śmieci chcemy zostawić we wskazanym miejscu. Jednocześnie odmówiliśmy zabrania nie swoich odpadków.
Pan wsiadł do jeepa i odjechał nie pobierając opłaty od naszych 4-rech i od sąsiedniej, piątej łódki...
Ponieważ postój wyszedł gratis, poczuliśmy się w obowiązku zabrać swoje śmieci, jak zawsze na dzikich postojach.
Rano podjechał pan swoim jeepem z przyczepką, a od strony wody przyjechało trzech muskularnych skutersynów. Panowie zlustrowali pole (porządek jak zawsze i brak śmieci, nawet tych cudzych, bo nasz kolega udający się wczesnym rankiem do Rynu postanowił je zabrać i tam wyrzucić) rzucili w kierunku pana najemcy, pokazując na nas, coś w rodzaju "To ci?..." Zrobili nam zdjęcie telefonem komórkowym i odjechali kręcąc na pożegnanie tuż przy naszych łódkach kilka bączków skuterem wodnym.

Ciekawy jestem, czy ktoś miał podobne doświadczenie? Ja już pewnie więcej nie zawitam na biwak na końcu zatoki Skanał...
Ostatnio zmieniony przez Lechoo 2013-07-29, 15:26, w całości zmieniany 1 raz  

~PiotrekP. 
Admirał

Wysłany: 2013-07-29, 15:40   

To nie tam, gdzie rzucano koktajlami sowieckiego ministra innostrannych dieł?

~Tomek J 
Admirał

Wysłany: 2013-07-29, 15:41   Re: Zdarzenie z cumowanie w zatoce Skanał

mmaacc napisał/a:
Rano podjechał pan swoim jeepem z przyczepką, a od strony wody przyjechało trzech muskularnych skutersynów. Panowie zlustrowali pole (porządek jak zawsze i brak śmieci, nawet tych cudzych, bo nasz kolega udający się wczesnym rankiem do Rynu postanowił je zabrać i tam wyrzucić) rzucili w kierunku pana najemcy, pokazując na nas, coś w rodzaju "To ci?..." Zrobili nam zdjęcie telefonem komórkowym i odjechali kręcąc na pożegnanie tuż przy naszych łódkach kilka bączków skuterem wodnym..

Trza było w tym momencie wyciągnąć gitarę, i zaśpiewać jak Jacek Kaczmarski, zwracając się do Pana piętnaście złoty i wskazując na skutersynów: Jak to, to chłopcy Mołotowa? :nietoperz:

** Dodano: 2013-07-29, 15:45 **
PiotrekP. napisał/a:

Jestem na 100% pewnien że to dokładnie te skutersyny rzucały, a następnie spuściły wp-dool tym co próbowali ich zatrzymać. :[

Tomek Janiszewski

~nunak 
Admirał

Wysłany: 2013-07-29, 15:50   

mmaacc napisał/a:
"To ci?..." Zrobili nam zdjęcie telefonem komórkowym i odjechali kręcąc na pożegnanie tuż przy naszych łódkach kilka bączków skuterem wodnym

Trzeba było wyciągnąć aparat i zrobić zdjęcia numerów Jeepa, facjaty wydrwigrosza i skutersynów.

~mmaacc 
Admirał
...to taki żarcik...

Wysłany: 2013-07-29, 15:54   

nunak napisał/a:
Trzeba było wyciągnąć aparat i zrobić zdjęcia numerów Jeepa, facjaty wydrwigrosza i skutersynów.

a) byłem na wakacjach...
b) wzięli nas z zaskoczenia...

** Dodano: 2013-07-29, 15:55 **
PiotrekP. napisał/a:

Właśnie tam...

~Tomek J 
Admirał

Wysłany: 2013-07-29, 15:56   

mmaacc napisał/a:
nunak napisał/a:
Trzeba było wyciągnąć aparat i zrobić zdjęcia numerów

b) wzięli nas z zaskoczenia...

Dziwne tłumaczenie, bo po tym co się ukazało w tym temacie na obydwu forach spodziewałem się po Tobie czytając pierwszy post że narażając własne życie zacumowałeś w Skanale właśnie po to aby osobiście stanąć oko w oko ze Złem.

Pozdrawiam
Tomek Janiszewski

~D@rek66 
Wilk morski

Wysłany: 2013-07-29, 16:17   

Ale miejscówka ... !!!

Wpływając w zatokę po prawej stronie jest miejsce na ok 6 jachtów - zupełnie za darmo z miejscem na ognisko

W pobliżu - po drugiej stronie jeziora za 10 zł od jachtu po stronie północnej półwyspu(a 15 ze strony południowej z pomostami)
jest w cenie:
kontener na śmieci
kibel (czysty)
przy prawie każdym miejscu cumowniczym stolik z ławeczkami
możliwość zlania WC chemicznego (kilka metrów od WC)
woda (ręczna pompa)
sklep "obwoźny" który rano (o godz.8 ?) dostarcza pieczywo
idealny brzeg do kąpieli (dla małych dzieci również ...)
cisza, spokój, wokół drzewa - las ...
przy brzegu (od strony północnej cypla) wystające drzewa co kilkadziesiąt metrów uniemożliwiają ... cumowanie "na gromadzie" - co BARDZO ułatwia odpoczynek i spokojny sen
Ostatnio zmieniony przez D@rek66 2013-07-29, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  

~nunak 
Admirał

Wysłany: 2013-07-29, 16:27   

Tomek J napisał/a:
że narażając własne życie zacumowałeś w Skanale właśnie po to aby osobiście stanąć oko w oko ze Złem.

W normalnym kraju porządek z tym już dawno zrobiłaby policja.

~pago 
Kapitan

Wysłany: 2013-07-29, 16:52   

D@rek66 napisał/a:

W pobliżu - po drugiej stronie jeziora za 10 zł od jachtu po stronie północnej półwyspu

Czy masz na myśli półwysep Pazdór (na innych mapach Pazdur), czy półwysep na niektórych mapach nazywany "Poligonem Rakietowym" (koło Jory)?

Darek - dzięki za odpowiedź :]
Ostatnio zmieniony przez pago 2013-07-29, 17:25, w całości zmieniany 1 raz  

~D@rek66 
Wilk morski

Wysłany: 2013-07-29, 17:18   

Przystań KOKOSZKA tuż obok portu Nawigator
POLECAM

Znając z forum o wcześniejszych problemach z właścicielem/dzierżawcą miejsca biwakowego na Zatoce Skonał, ale też cenę dość wysoką a w zamian NIC nie oferując żeglarzom ... omijam "szerokim łukiem" ...
Ostatnio zmieniony przez D@rek66 2013-07-29, 17:31, w całości zmieniany 2 razy  

~mmaacc 
Admirał
...to taki żarcik...

Wysłany: 2013-07-29, 17:21   

Tomek J napisał/a:
Dziwne tłumaczenie, bo po tym co się ukazało w tym temacie na obydwu forach spodziewałem się po Tobie czytając pierwszy post że narażając własne życie zacumowałeś w Skanale właśnie po to aby osobiście stanąć oko w oko ze Złem.

Jakie tłumaczenie? A w ogóle nie wiem o czym piszesz. Co się niby ukazało na tym forum w tej sprawie? Opisuję to zdarzenie pierwszy raz...

Miejsce postoju nie było wybrane przeze mnie. Przypłynąłem na miejsce, gdzie czekali znajomi.

~PiotrekP. 
Admirał

Wysłany: 2013-07-29, 17:52   

Maćku, chodzi o inny, opisywany wcześniej przypadek tego miejsca:

http://www.sailforum.pl/v...hlight=skona%B3

~irekul 
Sternik

Wysłany: 2013-07-29, 20:24   

na zatoce tej- Skanał- noclegowałem w ostatnich latach kilkanaście razy.W tym roku w czerwcu i lipcu. Zatoka stanowi bezpieczne schronienie oczywiście przed burzami. Jest dobrym przystankiem na drodze do Rynu lub Giżycka czy też Mikołajek.
Wybierałem prawą lub lewą stronę. Wieczorami brakuje miejsc . Nie miałem przyjemności spotkania "obsługi". Śmieci nie zostawiam. A że żegluję samotnie nie ma ich tak dużo. (1 puszka po piwie dziennie.)
Jedynie ogłoszenie o zaginionym kocie wisi na drzewie od lat. Mały minus tej zatoki- z uwagi na bardzo wysokie brzegi słabszy internet.
pzdr

+Siga2 

Wysłany: 2013-07-30, 09:02   

Znam innych dzierżawców z tego rejonu i rozmawiałem z nimi na temat Skanąłu-- Maja bardzo złą opinię o dzierżawcy tego terenu . Żeby powtórzyć co sądzą trzeba by wszystko wypipać :( . W tej sytuacji nie rozumiem dlaczego nadleśnictwo dzierżawi teren tej osobie . Najpierw próba spalenia jachtu ,teraz próba zastraszenia turystów-- I nikt ,słownie nikt!!! nie reaguje-
Nigdy na żadnym polu biwakowym nie miałem problemu z dzierżawcami ,zawsze było miło i sympatycznie .

~mmaacc 
Admirał
...to taki żarcik...

Wysłany: 2013-07-30, 09:38   

PiotrekP. napisał/a:
Maćku, chodzi o inny, opisywany wcześniej przypadek tego miejsca:

http://www.sailforum.pl/v...hlight=skona%B3

A tak.. To znam. Jak już wspomniałem nie ja wbierałem miejsce spotkania... Ja bym go nie wybrał.

Odpowiedz do tematu