SailForum forum żeglarskie Strona Główna
 Regulamin   FAQ   Szukaj   Użytkownicy   Grupy   Rejestracja   Zaloguj 

Poprzedni temat «» Następny temat
Wielka Pętla Wielkopolska
Autor Wiadomość
~Marekk 
Wilk morski

Wysłany: 2012-05-08, 23:47   

No to ja po koleżeńsku zareklamuję http://www.dorzeczni.pl/.
Trochę starają się robić szumu wkoło naszej rzeki i to na "wysokim szczeblu", więc oprócz gadania i narzekania cos z tego chyba będzie. A co jakiś czas konkursy z nagrodami, teraz też jakiś się rozpoczął.

Czartery na Warcie - www.wartaczarter.pl

+p4g4j 
Wilk morski

Wysłany: 2012-06-29, 18:33   

Pomosty nad Wartą w Poznaniu. Za http://epoznan.pl/news-ne...sie_dwa_pomosty
Cytat:
W okolicach KontenerART pojawiły się zapowiadane przez miasto pomosty. Przystań na rzece ma zacząć funkcjonować 7 lipca. Mogą tu cumować kajaki i łodzie motorowe.
Warta: pojawiły się dwa pomosty
fot. Michał Nadolski

Przystań na Warcie zacznie funkcjonować w przyszłym tygodniu, ale już teraz w sąsiedztwie KontenerART pojawiły się dwa spore pomosty - 12 i 18-metrowy. Przystań powstaje z inicjatywy miasta i firmy SwedeCenter - partnerów inicjatywy „Na rzecz Warty”.

Pomosty mają służyć nie tylko poznaniakom korzystającym z miejskiej plaży nad Wartą, ale przede wszystkim osobom uprawiającym wodną rekreację. Będzie tu można cumować kajaki i łodzie motorowe.

Obecnie ujawniono, że w ramach przystani dla poznaniaków zostaną przygotowane specjalne atrakcje związane z pływaniem po Warcie. Jakie to atrakcje? Dowiemy się wkrótce.

Przypomnijmy, że plaża miejska nad Wartą pojawiła się na początku czerwca. Jej powstanie kosztowało blisko 250 tysięcy złotych, a do jej usypania użyto blisko 300 ton piasku. Są tu leżaki, hamaki i sprzęt do aktywnego spędzania czasu. Plaża jest czynna codziennie od godziny 9 do 21, a wypożyczalnia sprzętu od 9 do 12 oraz od 18 do 21.
Ma to oczywiście związek z Mississippi-Warta-Blues. http://www.satko.pl/index.html

~Zielony Tygrys 
Wilk morski

Pomogła: 7 razy
Wysłany: 2012-06-29, 19:43   

dobra reklama, bardzo dobra
poczekam za dwa lata aż przypłyną do mnie

bluesa kocham i chętnie bym się wpisała ale umiem tylko słuchać, do grania się nie nadaję
ale jakbym miała motorówkę tobym sobie za nimi popłynęła

ciekawe ile łódek się przyłączy, niezły będzie widok jak taka flotylla popłynie

WlodekBarcin 
Szczur lądowy ;)

Wysłany: 2013-02-14, 22:07   

Witam Braci zeglarzy.Znalazlem troche postow na temat Petli Wielkopolskiej i jestem mile zaskoczony faktem ze jednak ktos tu plywa .Jestem mieszkancem Barcina i plywam jachtem po Noteci i jeziora z ktorymi ma polaczenie. Niesa to oczywiscie Mazury .Ale warto zatrzymac sie tutaj przeplynac j, Wolickie Kieszkowskie Ostrowce i poznac tez kraine Paluk i Kujaw . Bo plywac mozna nie tylko w Chorwacji i na Mzzurach.

~piotr6 
Admirał

Wysłany: 2013-02-14, 23:00   

polecam, przeplywałem przez Bacin

~UłożonaBuchta 
Żeglarz

Wysłany: 2013-08-01, 19:13   

Właśnie wybieram się na pętlę! zaczynam 3 sierpnia jacht czarteruję ze Śremu (transport mojej wychodził za drogi i szkoda mi mojej małej 4 KM Yamahy). Mam ambitny plan przepłynąć ile się da.....wraz z Kostrzyniem....niestety to wyjazd z pracy (tworzymy nawigację dla żeglarzy.. coś na wzór samochodowych), więc nie będzie dużo czasu na zwiedzanie. Jakieś ostatnie wskazówki ogólne? :)

~wojtek1991 
Wilk morski
turysta regatowiec

Wysłany: 2013-08-06, 10:43   

Wzrósł standard przystani Yacht Klubu Polski Inowrocław w Łącku koło Pakości :) Prąd, woda na keji oraz dostęp do bezprzewodowego Internetu w cenie postoju. Zapraszamy :)

~UłożonaBuchta 
Żeglarz

Wysłany: 2013-08-17, 13:37   

Niedawno wróciłem i... jestem głęboko rozczarowany Pętlą! Póki co to trasa dla ambitnych żeglarzy, na pewno nie poleciłbym jej rodzicom z dziećmi... infrastruktura więcej niż skromna, śluzowi różni często skrajnie bezszczelni, pomijam godziny otwarcia śluz. Szlak bardzo zaniedbany (szczególnie mówię o Noteci gdzie się płynie w krzakach, najlepiej jest chyba na odcinku Gopło - Kostrzyń). Boje nawigacyjne zniesione przez prąd, wiele resztek betonowych nabrzeży mogących uszkodzić śrubę, na odcinku pod Bydgoszczą co chwila wyciąganie syfu ze śruby, o ataku much końskich i komarów w rejonie między Gorzowem a Kostrzyniem nie wspomnę.... jeszcze długo długo zanim szlak będzie żył... trasę zrobiliśmy w 10 dni a na trasie minęlismy może 5 albo 6 jednostek turystycznych.

~piotr6 
Admirał

Wysłany: 2013-08-17, 15:44   

ze względu min na dziecko nie pływam na rzekach ale jak dla mnie super trasa

+p4g4j 
Wilk morski

Wysłany: 2013-09-23, 10:32   

UłożonaBuchta napisał/a:
na trasie minęlismy może 5 albo 6 jednostek turystycznych.
no i niech tak zostanie :)
Większość lubi występować stadnie więc dla tych co wolą porting nowa marina w Nowym Mieście nad Wartą http://marina-podczarnymbocianem.pl/
Otwarcie odbyło się w sobotę tj 21 września
http://www.gmina-nowe-mia...nowanie0015.pdf

~Moris29 
Sternik

Wysłany: 2013-09-23, 21:16   

W tym roku przepłynąłem z Warszawy, a konkretnie z Nieporętu przez Warszawę do Szczecina, oczywiście częściowo Wielka Pętlą - od Bydgoszczy do ujścia Noteci. Ponieważ ten fragment płynęliśmy 23- 25 maj, więc nie dziwił nas brak ruchu na rzekach, aczkolwiek w mijanych portach stało sporo łodzi szczególnie w Czarnkowie i Santoku. Popieram jednak zdanie przedpiścy,
p4g4j napisał/a:
no i niech tak zostanie :)
Większość lubi występować stadnie więc dla tych co wolą porting nowa marina w Nowym Mieście nad Wartą

Kto docenia walory tego szlaku popłynie i tak, a komu są potrzebne wszelkie wygody, niech wybierze inne akweny. Dla mnie był to powrót do pływania z czasów przed wielu laty. Co do śluz - na jednej tuż za Nakłem było pouczenie o PROKURATORSKIEJ odpowiedzialności PANA ŚLUZOWEGO gdyby nas prześluzował PO godzinach pracy, na wszystkich innych było bardzo miło i pomocnie.
Obszerna relacja z całego rejsu Zegrze -Szczecin na http://forum.zegluj.net/v...hp?f=39&t=16633

+p4g4j 
Wilk morski

Wysłany: 2013-09-23, 23:53   

UłożonaBuchta napisał/a:
Póki co to trasa dla ambitnych żeglarzy, na pewno nie poleciłbym jej rodzicom z dziećmi... infrastruktura więcej niż skromna, śluzowi różni często skrajnie bezszczelni, pomijam godziny otwarcia śluz
Nie czuję się jakoś specjalnie ambitny, pływałem i pływam z dzieciakami w różnym wieku i uważam, że jest ciekawiej niż kręcenie się w kółko po jeziorach nawet kilku. Zrobiłeś pętlę w 10 dni to wychodzi po 7 godzin dziennie przy prędkości 10 km/h i do tego 26 śluz (jeżeli płynęliście do Bydgoszczy i z powrotem to plus 12 )po ok 30 min każda w sprzyjających warunkach. To jakieś 9-10 godzin pływania na silniku. Wychodzi, że to były regaty a nie przyjemność. Śluzowi są rewelacyjni na całej trasie, tylko trzeba używać czarodziejskich słów: proszę, dziękuję, przepraszam. Rozmawiając ze śluzowymi wiem, że strasznie nie lubią buraków. Płynąc tak długo musieliście przechodzić śluzy po godzinach "urzędowania", a nikt nie lubi jak go panisko wyciąga od talerza "bo on chce płynąć". Kilka lat temu zrobiłem pętle w dziewięć dni. Śluzy miałem przygotowane i wrota otwarte, dodam, że nie pracuję w nadzorze wodnym i nikogo ze śluzowych nie znam osobiście. Wystarczyło poprosić i samo szło :) zdażyło się nawet gdy nie było śluzowego, że kierownik odcinka, przyjechał mnie prześluzować o 2200, "aby mi było wygodniej na wysokiej wodzie, z tej stronie panie niebezpiecznie". No ale może ja jakiś dziwny jestem. Pozdrawiam i zapraszam do pływania Wielką Pętlą Wielkopolski najlepiej czerwiec-lipiec i nie nerwowo.

~Zielony Tygrys 
Wilk morski

Wysłany: 2013-09-24, 13:58   

oj bo się dam zaprosić :D

+p4g4j 
Wilk morski

Wysłany: 2013-09-24, 15:17   

5-6.10 chciałbym popłynąć na Gopło popatrzeć na zbierające się do odlotu tysiące gęsi :)
Płyniemy?
Ostatnio zmieniony przez p4g4j 2013-09-24, 15:25, w całości zmieniany 1 raz  

~Zielony Tygrys 
Wilk morski

Wysłany: 2013-09-24, 15:22   

mam natenczas plany do Pucka, ale jeszcze niepewne. zatem pomyślę. dzięki

teraz wyświetliły mi się zdjęcia. pomyślę nieco mocniej.

~to-mmy 
Kapitan

Wysłany: 2013-12-08, 15:30   

W Gorzowie Wlkp. otwarto nową marinę!
Szczegóły tutaj: http://gorzow.gazeta.pl/g...estauracja.html

Tomasz Ziółkowski

~Atlantyk 
Wilk morski

Wysłany: 2013-12-08, 21:21   

Oooo.. Tylko pogratulować !!! Widać trochę się dzieje w naszym wodnym temacie ! Ale chyba swojej Bavarki nie będziesz tam trzymał ?

~piotr6 
Admirał

Wysłany: 2013-12-08, 21:34   

Szkoda,ze juz tam nie plywam ten szlak robi sie co raz ciekawszy

~Hobby Styl 
Admirał

Wysłany: 2013-12-08, 21:58   

Piotrze6 ale zakazu nie ma :-) możesz wrócić... jest pięknie ...
http://www.szkutnikamator.pl

~piotr6 
Admirał

Wysłany: 2013-12-08, 22:31   

Tylko mam kil i 1,30 zanurzenia

~Hobby Styl 
Admirał

Wysłany: 2013-12-08, 22:42   

No to jest drobna przeszkoda :-)
Ja mam 30 cm.... i silnik 50 KM
ale może da się coś zrobić... w nowym sezonie będzie do testowania nowa laminatowa łódka - właśnie na WPW...
http://www.szkutnikamator.pl

~piotr6 
Admirał

Wysłany: 2013-12-08, 22:50   

Jaguarek mial z 60!cm i to byl max w Pyzdrach Orzechowie troche chaczylem, prze sredniej wodzie,ale moze u Macka znajdzie cos do plywania,troche mi rzeki brakuje

~to-mmy 
Kapitan

Wysłany: 2013-12-09, 12:46   

Atlantyk napisał/a:
Oooo.. Tylko pogratulować !!! Widać trochę się dzieje w naszym wodnym temacie ! Ale chyba swojej Bavarki nie będziesz tam trzymał ?

Oczywiście że nie. Bavarka mam nadzieję jak najszybciej przybędzie do Szczecina wodą w celu wzbogacenia wyposażenia, a następnie będzie rezydowała w Ueckermunde. Tu nic się nie zmienia. Musimy tylko Mietku ustalić jakis termin na uroczyste przyjęcie Twojej i mojej bavarki na tych wodach. Co Ty na to?

Tomasz Ziółkowski

~Atlantyk 
Wilk morski

Wysłany: 2013-12-09, 21:07   

to-mmy napisał/a:
Musimy tylko Mietku ustalić jakis termin na uroczyste przyjęcie Twojej i mojej bavarki na tych wodach. Co Ty na to?

Oczywiście jestem za !!! Jakiś chrzest Bavarek trzeba zrobić !!! Ale na ustalenie daty jeszcze trochę za wcześnie ! Postaram się jak najwcześniej zwodować , ale jak to wszystko poskładam to nie wiem !

~to-mmy 
Kapitan

Wysłany: 2013-12-09, 21:56   

Atlantyk napisał/a:
Postaram się jak najwcześniej zwodować , ale jak to wszystko poskładam to nie wiem !

A ja musze przypłynąć. Też postaram się jak najwcześniej.

Tomasz Ziółkowski

~Marekk 
Wilk morski

Wysłany: 2013-12-09, 21:59   

Łódki WartaCzarter już tam były :)

Czartery na Warcie - www.wartaczarter.pl

Odpowiedz do tematu